Wielu muzyków, którzy zaczynają od grania w swoim garażu i występów przed znajomymi, po to by po jakimś czasie ciężkiej pracy zacząć grać koncerty, dochodzi w swojej karierze do momentu nagrania płyty. Może na to liczyć każdy zespół bądź solista, który ma już zgromadzony dobry autorski materiał na płytę. Każda płyta musi mieć jedną bądź kilka piosenek ją promujących. Są to swoiste wizytówki artysty mające zachęcić potencjalnych klientów do kupna krążka. Żadna płyta nie sprzeda się bez dobrej piosenki, która ją wypromuje.

To zwykle ta jedna piosenka jest najczęściej grana w radiu i to do tej piosenki musi zostać nakręcony teledysk. Bez teledysku parapety poznań niemożliwe jest wypromowanie piosenki, a co za tym idzie również płyty, w telewizji czy internecie. O ile jeszcze w internecie jest możliwa reklama bez wideoklipu, o tyle w telewizji staje się to niemożliwe. Jeśli piosenka promująca płytę spodoba się wielu słuchaczom, to zachęci ich do kupna płyty i w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia zarobków.

Artyści sprzedający wiele płyt mogą liczyć na zaproszenia do radia czy telewizji. Magazyny branżowe i rozrywkowe będą chcieć przeprowadzić z nimi wywiad. Wszystko to jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia popularności zespołu czy wykonawcy.

Wpis powstał przy współpracy z:

Zobacz stronę autora: psychoterapii w warszawie

Related Posts